Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» Zážitky z Adršpachu «Zuzka: Nejlepší byl ten Krejčí, jak tam nosil ty pivní flašky. My mu říkáme: "Pane profesore, co to tam schováváte?" "Já? Nic!" Verča Č.: A poslední den se snažili ty prázdný flašky odnýst. Luky: No, já teda nevím, já jsem chvilku seděl v tý chatce sám a směrem k tomu okýnku, do tý uličky mezi řadama těch chatek a to okno jsem měl tak otevřený a jen jsem tam seděl… a teď… kolem mě, kolem toho okna prošel Krejčí s náručí těch prázdnejch flašek.Maruška: Vy jste měli chatku vedle nás, ne, a já jsem byla ve dveřích, protože pršlo a teď se otevřely dveře chatky, dým ven, vyběhla Zuzka a Markétka a prý "Hej, pojďte dělat nějaký ... , budeme točit hlavou na jednu stranu a zadkem na druhou stranu."
Zuzka: "Já si to vůbec nepamatuju!" :-))Klikoroh devětsilový
Během cesty lesem jsem našla na cestě zajímavě vypadajícího brouka, zachránila před ušlapáním a samozřejmě mi nezbylo nic jiného, než ho vzít do ruky. Ale milý brouček křečovitě objal prst, zaťal drápky a nehodlal se za žádnou cenu pustit. Nezbylo než požádat o pomoc profesora třídního, coby nadšeného entomologa.

Poté, co profesor Krejčí nadšeně okomentoval nalezený exemplář, zdlouhavě jej přesvědčoval, aby opustil své dosavadní stanoviště, a to metodou "když to nejde silou, jde to ještě větší silou". Brouček se tedy uvelebil uvelebil prozměnu na profesoru třídním, který jej hodlal přenést do co nějvětší blízkosti devětsilů, kterými se tihle brouci živí. Během náročného stoupání však začal klikoroh klást vajíčka, což u profesora Krejčího vyvolalo ještě větší nadšení, stejně tak i profesora Lukáše, který to pohotově okomentoval: "Teda Martine, ty čeho se jen dotkneš..." :-)
VeGa


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist