Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» Herlíkovice - lyžák 1.B «
13.března-20. března 2004


13. března

Maruška se s námi bohužel nakonec rozloučit nepřišla, a to i přesto, že jsme vymysleli hned několik plánů, jak si ji nenápadně vzít s sebou. Slíbila ale, že nám napíše sáhodlouhý dopis a pořád na nás bude myslet.V autobuse brzy zavládla atmosféra ospalosti. Ti, co nespali, si četli (nejčastěji nového Harryho Pottera a fénixův řád, který se stal předmětem Danuščina dilematu, neboť Danuška se nedokázala odtrhnout od stránek i přestože jí začínalo být špatně od žaludku a raději se přesunovala více a více dopředu až málem skončila na řidičově klíně), jiní přes sluchátka poslouchali hudbu.V Herlíkovicích autobus ještě nějakou dobu stál, než se mu naskytla možnost zaparkovat. Hlavním úkolem bylo vyložit naše věci, uvolnit prostor odjíždějící třídě a nenechat si naložit své věci zpět. Vykládání zavazadel probíhalo stylem "řetěz". Stěhování zavazadel do ubytovny nebyla žádná legrace, cesta byla pokrytá rozbředlým sněhem, lyže, snowboardy či tašky s těžkými lyžáky, a kdovíčím ještě se za chvíli pronesly. Pár hodin jsme strávili ubytováváním. Profesoři trvali na tom, že se ještě dnes musíme rozřadit, a tak jsme (permanentky platily až od dalšího dne) vynesli, obuti v nemotorných lyžácích, lyže do úrovně pomy, odkud jsme sjeli cvičnou jízdu a po další půlhodině výstupu konečně osudnou jízdu rozřazovací. Strašlivou únavu večer zahnal až pořádný odpočinek, osvěžující sprcha a večeře (hranolky s UHO).


14.3.04

Ráno se lyžaři rozdělili do tří skupin a vyrazilo se na svah. Varování před pomou nad ubytovnou bylo oprávněné, neboť "kopala" (tj. při nasednutí se na okamžik zastavila, poté vyletěla jako raketa a pokud člověk nespadl hned, ještě dvakrát to zopakovala za jízdy) tak, že se několika lidem vůbec nepodařilo udržet se na nohou pár vteřin, a už vůbec ne vyjet nahoru, takže museli opakovat část včerejšího výstupu k příjemnější pomě.Po večeři následovalo video o snowboardu (narozdíl od včerejší povinné seance u videa o carvingovém lyžování pouze pro ty, co se přihlásili, že by si během lyžařského výcviku chtěli zkusit jízdu na snowboardu).


15.3.04

Dopoledne se opět jezdilo ve skupinkách, po obědě (těstoviny s UHO) už mohli někteří jedinci vyrazit na snowboardy: ti, co si přivezli vlastní snowboard a s nimi začátečníci, kteří si půjčili školní snowboardy.Večer dorazila skupina začátečníků, promáčená až na kost a s poznání, že ovládat snowboard není tak jednoduché, jako to bylo prezentováno na videu.(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist