Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
OBRÁZKY

TEXTY

DALŠÍ
Beran
Ohnivé znamení pod vlivem MARSU

Vlastnosti:
Orientace je především na hlavu, tou si razí cestu vpřed. Většina Beranů má dobře stavěnou kostru, široká ramena, svalnaté tělo a nezáleží na výšce. Z celkového vzhledu vyzařuje vnitřní síla, spontánní energie a pocit sebedůvěry. Pohyby má rychlé, řeč je většinou hlasitá, sebejistá a vtipná. Stojí v čele každé společnosti, je u všeho, kde se něco děje. Chování vyjadřuje činorodost, zdatnost, svéhlavost a silné ego.

Láska:
Beran je velmi aktivní sexuální znamení. Je velkým dobyvatelem, ale ani ve víru vášně nezapomíná na sebe. K milujícímu partnerovi se chová velmi něžně, láskyplně, pozorně i žárlivě. Ochraňuje lásku přede všemi a mocně ji vlastní. Sám je snadno zranitelný, nesmírně citlivý, ale navenek slabost neprojeví. Miluje šíleně – celou svoji bytostí, srdcem i duší. Přiměřeně žárlí. Rozhodně není klidným a vyrovnaným partnerem.

Jak se k nim chovat:
Nechat Berana vést vlastní monolog. Občasný souhlas, kývnutí hlavou, hřejivý až obdivný pohled z očí do očí, něžné doteky a konečný naprostý jásavý souhlas i toho nejbystřejšího Berana přesvědčí o loajálnosti, přátelství a utvrdí ho v pocitu, že je výtečný společník.


Setkávají se dva egoisti, kteří vědí, co chtějí. Mají skvělou fantazii a dobré nápady, nesnáší monotónnost, musí se stále kolem nich něco dít. Občas se mohou i pěkně potrkat. Shodnou se, když oba budou akceptovat přání toho druhého. Toto spojení změní život ve velký mejdan. Většinou Beran převezme otěže a Lev je skvělý radílek. Oba mají oheň v krvi, umí žít velkolepě, milují zábavu, přátele, potrpí si na luxus. Dobře se doplňují a dávají lásce křídla. Vzájemně se přitahují, mnohdy mají společné cíle a myšlenky. Když jeden bouchne, je důležité, aby druhý zachoval naprostý klid, jinak může dojít ke katastrofě. Jsou oba trochu jako blázni. Mohou se skvěle doplňovat. Mají stejný postřeh, podobnou energii, milují zábavu. Pozor na silnou impulzivnost Berana a ukvapená rozhodnutí Střelce. Když vybouchne jeden, měl by druhý ustoupit. Tak to může dobře fungovat. Mírumilovný Střelec dokáže perfektně naladit bojovného Berana.

Než se Váha rozmyslí, Beran už dvakrát ví, co a jak. Jste to protikladné povahy, které se velmi silně přitahují. Beranovi imponuje pěkná a zdvořilá povaha Vah. Váhy u Beranů obdivují rozhodnost a temperament. Kompromis je na místě. Mnoho společných zájmů a přátel. Vodnář je je stejný romantik, stejně potřeštěný. To je krásné. Obdivují intelekt jeden druhého, mají okouzlující chování, milují přírodu, kulturu, cestování, život na úrovni. Oba se rádi vrhají do riskantních podniků. Oba jsou živí a čilí, společně nachází spoustu zájmů. Beranovi se líbí potřeštěné projevy Blížence, které ho přivedou do extáze. Blíženci zase na Beranovi obdivují energii, zábavnost, pracovitost i impulsivnost. Společně dokáží velmi mnoho. Nikdy se nenudí a umí si najít zábavu.

Doplňují se. Beran dodává vztahu energii, elán a nápady, Býk zabezpečení a stabilitu, bere život poctivě a s obdivuhodným klidem. Býk upřednostňuje klid a domov, Beran vzrušení a společnost, a proto je třeba kompromis. Mají velmi odlišné názory. Panna je více domácí, zato Beran neobyčejně společenský. Panna je kritická, zatímco svéhlavý Beran si nechce nechat nic líbit. Spojovat je může píle, pracovitost a uznávání toho druhého. Oba jsou tvrodhlaví, nemíní ustupovat. Kozoroh miluje jistotu, pohodový život, což Beránek, který neustále někde poletuje, nezajistí. Beran je příliš horkokrevný a málo obezřetný, Kozoroh příliš chladný a opatrný.

Oba mají prchlivou povahu, cloumají jimi vášně a emoce, každý si hájí své zájmy. Vztah je jakýsi boj. Spojení Berana se Štírem nedopadá dobře; oba jsou impulsivní a partnerství většinou probíhá velmi bouřlivě. Raka je těžké pochopit, má proměnlivé nálady, o vše se zajímá, bývá šetrný a neskonale milý. Je ale i velmi citlivý, urážlivý a žárlivý. Spojení Berana s Rakem je jako oheň a voda. Strašlivě se přitahují, ale také odpuzují. Vždy jeden z nich si připadá ve společnosti toho druhého utlačovaný. Přitahují se i odpuzují, jako magnety. Beran je oheň, chová se nadřazeně až cholericky, Ryba nesnáší výbuchy, což v sobě Beran málokdy dokáže potlačit. Rybě Beran dodává odvahu, ale ona občas cítí Beranem tyranizována a přitom ho tak obdivuje.


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist