Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
OBRÁZKY

TEXTY

DALŠÍ
Kozoroh
Zemské znamení pod vlivem SATURNU


Vlastnosti:
Jedinec narozený v tomto znamení působí velmi nenápadně, většinou se drží stranou a nepřitahuje zvláštní pozornost. Vždy se bezpečně pohybuje po zemi, dává si dobrý pozor na všelijaká klopýtnutí. Jak muži, tak ženy v sobě skrývají určitou dávku jemnosti a taktu, příjemně hovoří, vyzařuje z nich melancholie zvláštní chlad. Než Kozoroha rozehřeje, to chviličku potrvá, nesnaží se totiž mít za každou cenu navrch tak jako Beran, Blíženci, Váhy a Štír. Ovšem když už svůj jazyk rozváže, jeho ostrovtip ani nestačíte sledovat a on se stane zajímavým a vítaným společníkem.

Láska:
Kozoroh je většinou stydlivý, zdrženlivý až ostýchavý, jako by se bál dát najevo svoje city, svoji horlivost a ctižádostivost. I když je dostatečně smyslný, stále zůstává chladný a zdrženlivý. Je to proto, že nikdy nad sebou neztrácí kontrolu; přestože svého partnera vroucně miluje, vždy si kousíček citu nechává pro sebe. V milostném vztahu se vždy snaží zaujmout dominantní pozici, nesnáší se podřizovat a už vůbec ne soutěžit. Pokud ho milujete, nikdy se nesnažte zranit jeho hrdost, být k němu hrubí – moc dlouho by trvalo, než by vám odpustil. Váží si spravedlnosti, chytrých a pracovitých lidí, slušného a skromného jednání.

Jak se k nim chovat:
Nanejvýš opatrně, věcně. Žádné zemské znamení nesnáší dlouhé okolky, stejně tak jako hlučné prostředí. Je také účinné na úvod nastínit zjevný užitek, materiální zisky, případný postup v zaměstnání, aby se pro věc opravdově nadchnul. Potřebuje však čas na rozmyšlenou, podumat nad novým projektem, pomůže v tom i projev nezbytné důvěry. Kozoroh není hloupý, pouze opatrný, dokáže tnout do živého slovy, jasnou myslí, chladnou kalkulací i svým neotřelým způsobem jednání.(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist