Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
OBRÁZKY

TEXTY

DALŠÍ
Štír
Vodní znamení pod vlivem MARSU a PLUTA

Vlastnosti:
V emocionálním vypětí se dokáže dokonale ovládat, jen oči mohou prozradit to, co se v nitru děje. Projevuje se většinou extrémně, buď jedná v naprostém klidu, nebo v šíleném spěchu. Někde uprostřed, stejně tak jako Beran, neumí být. Postřeh, intuice, rychlá řeč jsou vlastnosti, které mu nechybí, a pro strach má uděláno. Všechno ho zajímá, nikde nesmí chybět a rád má hlavní slovo.

Láska:
Dokáží si získat partnera nevěřitelnou přitažlivostí, magickým pohledem, vášní a přitom postupují s neobyčejnou lehkostí k vytčenému cíli. Ke štěstí v lásce potřebují skutečně silné emotivní prožitky. Když milují, tak nesmírně silně, bývají žárliví, podezíraví a nedůvěřiví. Zásadně neuznávají nevěru a jejich případě platí rčení, že od lásky je jenom krůček k nenávisti. Není bezpečné Štíra ranit a už vůbec ne podvést. Hluboce citově založený Štír, pokud je správně motivovaný, se snaží pro svého partnera udělat všechno na světě; v opačném případě se bouří, rozčiluje se, vymýšlí intriky, msty, až nakonec ochladne na bod mrazu.

Jak se k nim chovat:
Především na rovinu a čestně. Má totiž sklon k podezíravosti i nedůvěřivosti a vždy si více hledí vlastních výhod. Pokud ho urazíte, podvedete, nejenže si to bude dlouho pamatovat, ale až přijde jeho chvíle, tak vám to dvojnásobně a s chutí vrátí. Pozná-li, že jste férový člověk, nezklame vás a svěřený úkol dotáhne až do samého konce. Vždy je na něho spolehnutí a přidá i něco navíc. Nezapomeňte, planeta Pluto mu dala do vínku dar dovedně až mistrně skrývat své skutečné pocity.


Oba mají prchlivou povahu, cloumají jimi vášně a emoce, každý si hájí své zájmy. Vztah je jakýsi boj. Spojení Berana se Štírem nedopadá dobře; oba jsou impulsivní a partnerství většinou probíhá velmi bouřlivě. Přitahují se i odpuzují, bojují nestejnými zbraněmi, utápí se ve vášni a žárlivosti. Nic si nenechají líbit. Hádky, žárlivost, nedůtklivost, hádavost, hysterické až agresivní projevy neberou konce. Klidu se nedočkají. Voda a oheň jsou pod jednou střechou nebezpečné. Doporučuje se klid a pořádné ovládání. Prudký temperament je spojuje i rozděluje. Oba si přejí být nezávislí. Jakmile bude chtít jeden druhého ovládat, vytratí se počáteční kouzlo i sympatie a přestanou si rozumět. Střelci nevadí, že se do něj Štír strefuje, je svůj a nezávislý. Na místě je snaha pochopit druhého a nebýt sobečtí..


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist