Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
TANEČNÍ

PLESY

OSTATNÍ
» Vražda v salónním kupé «


Tradiční seminář se opět zabýval autorem samotným, tedy Járou Cimrmanem, jeho dentistickou kariérou, líčením zážitků z pozice dentisty ("'Pekárku, vylez, mám nový vynález! Bezbolestné kleště' 'Nevěřím, vám,' ozvalo se pod podlahou."), Cimrmanovou výrobou protéz (sádrová protéza veselý železničář), ale zejména činností "kriminální a kriminalistickou". Při líčení hledání zločince pomocí záznamů v třídní knize ("'Je zádumčivý.' 'Přinesl do školy benzín.' 'Je zádumčivý.' 'Přinesl do školy sirky.'...") se zejména žáci naší třídy usmívali více než ostatní (vzhledem k nedávnému dramatickému zmizení a znovuobjevení právě třídní knihy).

Začátek samotné hry byl poněkud netradiční. Tmu a ticho, které ruku v ruce zavládly v zaplněné aule, pořízl hlas (ten, který nás obyčejně vyzývá, abychom se šli projevit na tabuli, případně abychom neopisovali): "Tak dlouhý tunel..." tak začal nový řetězec dialogů, přerušovaný smíchem, chichotáním a řehtáním diváků.


Duo Trachta-Hlaváček nakonec přeci jen rozluští záhadu, jejímiž účastníky je nehybný přikrytý prostěradlem, továrník a kriminální živel Majer, tajemná Vilma, se kterou Trachtův asistent Hlaváček provádí bezkonkurenční výslechy, maďarský stevard, anebo také mnich z vedlejšího kupé. Zločinec je zatčen, inspektor Trachta hru končí předem oznámenou konečnou větou "Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem".
Foto: Lukáš Obr


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist