Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
TANEČNÍ

PLESY

OSTATNÍ
» Minitaneční «


První den se vycházelo hromadně od školy, další dny se každý dopravil na místo individuálně, popřípadě ve skupinkách, chlapci povětšinou pozdě.
Taneční škola Starlet je velmi nenápadná a na pohled docela obyčejná budova.
Většinou (až na poslední den) byla přítomna paní Burianová, která se většinou pohybovala vprostřed parketu a přes mikrofon vysvětlovala některé drobnosti, občas s pomocí ochotných asistentů z řad studentů.
V první polovině se učily, popřípadě opakovaly kroky a jiné pohyby (např. walz, polka, valčík, oblíbená makarena a velice oblíbený bus stop, ke konci týdne i některé kroky latinskoamerických tanců).
Přestávka byla někdy více než nezbytná, ne ani tak kvůli odpočinku, spíše k vyvětrání, protože a taneční místnosti bylo nepříjemné horko. Kdo mohl utíkal ven, a tak se probíraly podobně důležité otázky, jako jestli je Sámer boží nebo ne, atd.
Druhá polovina už byla divočejší, bylo méně nových kroků a více tancování a divočení, zvláště u polky. Hochů bylo málo (alespoň těch ochotných tančít v páru), a tak si tancechtivé dámy musely vystačit navzájem...
O rychlosti odchodu rozhodovaly hlavně rychlé nohy anebo ostré lokty, co se týče šatny, kam se ihned nahrnuly dlouhé zástupy. Na zastávce tramvaje č. 13 se při čekání mohl každý pokochat Petrovem na obzoru.


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist