Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
TANEČNÍ

PLESY

OSTATNÍ
» Školní ples v Semilasse «
11.března 2005

   
Uvaděčem se stala třídní rétorická hvězda Lukášek coby úspěšný účastník Polymnie. Svou náhle nabytou úlohu zvládl lépe než skvěle, narozdíl od průvodce taji Polonézy, který byl dokonce během předčítání mírně nezáživného, delšího textu o Polonéze osamělým zatleskáním vyzván k odchodu z jeviště.


  
Kromě již zmiňované netradiční polonézy bylo k vidění více tanečních vystoupení. Jedním z nejpřitažlivějších byla bezesporu exotická capoeira (brazilské bojové umění s prvky tance). Za rytmické hudby "zápasila" vždy dvojice bíle oblečených "bojovníků" pomalými, elegantními kopy a údery, byly k vidění různé manévry a takřka akorbatické kousky. Třešničkou byl hromadný "zápas" každý s každým.


  
Přišli i leckteří profesoři či profesorky, bavili se poheldem na trsající studenty a leckdy to neváhali pořádně rozjet i na parketu.


  
Studenti zpočátku spíše ostýchavě seděli u stolů, než se na parketu vytvořil dostatečně hustý, "anonymní" hlouček. Dámy měly ve volbě šatů široký výběr, pánům nezbylo než přijít v kvádru a kravatě.


  
Ze začátku se tancovaly i standartní a latinskoamerické tance, kde bylo možné zúročit zkušenosti z tanečních. Tyto tance však během večera rychle ustoupily diskotékovému improvizačnímu tanci.Foto: VeGa, Danuška (6,7)


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist