Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
UČENÍ

GML

PROFESOŘI

STUDENTI

NAŠE VÝTVORY
» O Gymnáziu Matyáše Lercha «

Naše školička je vcelku ukrytá před zraky nezasvěcených a tak je velmi důležité, abyste znali cestu, než se tam vydáte - ovšem pouze pokud tam hodláte jít (najdou se i takoví, co tam kráčí dobrovolně-je jich ale málo). Nejlépe tam trefíte z Konečného náměstí. Ano, to je to nádherné náměstí, kde najdete botanickou zahradu, či fakultu Masarykovy univerzity, spoustu aut, semaforů a sem tam i nějakou tu dopravní zácpu. A pak už jen deset minut chůze (pokud první hodinu píšete písemku z matematiky, tak se můžete procházet i dvacet minut, když mrzne, tak se tato cesta dá vykonat za úctyhodných pět minut). Pokud teda nespěcháte, tak se můžete kochat krásami, které vidíte kolem sebe. Jenom dávejte pozor na auta (hlavně autoškoly, za jejich volanty často sedí studenti našeho gymnázia a nikdy nevíte, kdy se jim nepovede správně zatočit). A choďte po chodníku!

Pokud půjdete ráno, tak se pravděpodobně zařadíte do hloučku studentů, kteří míří jak do našeho gymnázia, tak na stavební fakultu VUT, kterou budete taky míjet. A pak už uvidíte budovu našeho gymnázia, jejíž nádheru musíte nejprve objevit. Přes malé parkovišťátko, kde parkují profesoři, či zaměstnanci ústavu Fyziky materiálů AV, vystoupáte po chodníku k cíli vaší cesty. Naposled se rozhlédněte po okolí, všimněte si hlavně jezdců na koních, bezstarostně si jezdících v areálu stájích, který se nachází přímo naproti škole. Dejte tomu všemu sbohem, nadechněte se a vstupte hlavními dveřmi dovnitř. Buďte si jisti, že jen tak brzo nevyjdete.

Tato krychlová budova je poměrně nová. Její stavba byla dokončena roku 1996. Svou bělostí září do okolí, takže ji nelze přehlédnout. Na někoho působí studeně, ale někdo dovede odhalit její skrytý půvab, který asi nejlépe vynikne při východu slunce (bohužel i v tu ranní dobu už musíme být ve škole). Zpočátku vám může připadat tato budova nepřehledná a párkrát v tom chaosu můžete i zabloudit. Dřív nebo později (někteří vůbec) ale objevíte jakýsi smysl v umisťování učeben a začnete se orientovat. Do té doby vás ale čekají "příjemné" chvilky strávené hledáním té správné třídy.

»První patro je věnováno francouzštině, hudební výchově a biologii-najdete tam většinu francouzských tříd, jazykových učeben, učebnu hudební výchovy a samozřejmě učebnu a laboratoř biologie.

»Druhé patro se zaměřuje na němčinu, informatiku, matematiku a fyziku (spousta lidí jím často radši jenom proběhne), takže se zde nacházejí takové perličky, jako počítačové učebny, učebna a laboratoř fyziky a učebna matematiky.

»Třetí patro je věnováno angličtině, chemii, výtvarné výchově a češtině. Zde se nachází učebna chemie (naše milovaná třída), laboratoř chemie (během pokusů je většině lidí jasné, proč nad ní není žádné další patro), výtvarná učebna a učebna češtiny.Sportovní vyžití

Koridorem z prvního patra se taky dostanete do nové tělocvičny (v provozu od roku 2002), kde mohou probíhat dva tělocviky zároveň.

Třetí tělocvik může probíhat v zrcadlovém sále, posilovně, či malé tělocvičně, kde studenti často hrají badminton a hned vedle trénují squash.

Pokud je pěkně (někdy ani nemusí být), tak můžeme cvičit i venku na atletickém oválu, basketbalovém hřišti, či hřišti na malý fotbal s umělou trávou.Školní jídelna

Tak to je kapitolka sama o sobě. Říká se, že podle školní jídelny si máte vybrat školu. V tom případě naši školu vřele doporučuji-nikdy se nebudete nudit. Jak už je na většině škol zvykem, tak i tady si můžete dopředu vybrat ze dvou jídel. Toto objednávání se děje pomocí čipů přes terminál. Jídelna je poměrně velká a zařízena čtyřmístnými stoly, které jsou od sebe odděleny deskami (náznak soukromí). Přesto se občas může stát, že si s tácem postojíte minutku, než vám někdo uvolní místo a to i přesto, že se něco takového snaží řešit rozvrh časů, který určuje, kdy chodí které třídy na běd. Kuchařky bývají milé a usměvavé (asi ví, co vás čeká, když vám podávají talíř s jídlem). S jídly je to jako všude jinde - některá jsou skvělá, jiná se bumerangově vrací netknutá zpět. Ale v nejhorších případech se hned vedle jídelny nachází bufet, takže hlady neumřete.Profesoři

Tak těch zde můžete potkat neuvěřitelné množství. Jejich počet se neustále mění, ale čítá stabilně kolem osmdesáti kusů. Svým uměním vás bude trápit přibližně jenom deset exemplářů. Pozor, je to chráněný druh. Jejich lov je zakázán!Studenti

V současné době studuje na GML asi 800 studentů, takže pokud trpíte agorafobií (strach z většího množství lidí), radši se tomuto místu v době přestávek vyhněte. Během nich je totiž třeba prodírat se davem studentů mířících do učeben a zase zpátky. Rozhodně zapomeňte na snahu zapamatovat si všechny lidi, které potkáváte-nejde to.
Peťa S.(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist