Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» 2. den kurzu «
25.května


Výlet do Boskovic
Pěší skupina vyrazila až po chemickém postřiku, kterým prošel hlavně Lukášek. Asi proto, že v něm by mohly samičky klíšťat naleznout největší zalíbení a chtít s ním strávit zbytek svého života.Cesta byla poněkud monotónní. Pěšinka, zprava les, zleva les, na obloze občas proletěla nějaká stíhačka z nedalekého vojenského prostoru.Příjemné zpestření přinesla ohrada s krávami. Mnohé slečny si pořizovaly fotky těchto zvířat, některé se nechali vyfotit i s nimi, aby potom na fotkách mohly hledat nějakou tu podobu, která je ženám tak často připisována.Po rozchodu na boskovickém náměstí jsme zamířili do nejbližší cukrárny a vychutnávali si zasloužené pamlsky. Jenom podotknu, že 5.AF dorazila až po nějaké době-nemají trénink v hledání nejbližšího občerstvení jako my.Do zámku v Boskovicích jsme se z nedostatku času nepodívali, tak jsme se alespoň vyfotili v jeho zahradě.Dali jsme totiž přednost zřícenině hradu a jeho hlídacím zvířatům (ovečce a koze) a užívali si nádhernou vyhlídku.

Peťa S.
Výjezd do Plumlova
Cyklistická skupina vyjela o chvíli později, protože vyskládat kola ven z garáže a najít a přidělit soukromá kola nebylo tak jednoduché.Cesta do Plumlova uběhla neuvěřitelně rychle, zvláště klesající úsek údolím. Než se takřka neunavené družstvo nadálo, zakotvilo v hospůdce poblíž chátrajícího zámku.Někdo si šel do města nakoupit, jiní svačili nebo holdovali dětským houpačkám na blízkém dětském hřišti.Ovšem z Plumlova byla cesta poněkud náročnější... Už kvůli zdržení u vojenské základny, kde bohužel zrovna probíhal cvičný poplach, takže nebylo možné projet. Náročné a vysilující stoupání údolím přežil plný počet účastníků možná i díky ujišťování profesora Krejčího, že nahoře čeká sympatická hospůdka. Čekala. Zavřená :-)Takže nezbylo, než zatnout zuby a jet dál. První (a poslední) možnost se občerstvit čekala až v Protivanově.


Večeře i sprchy byly plně zasloužené, jedinou vadou na kráse byl fakt, že voda byla k dispozici pouze studená, takže se od budovy neustále ozýval jekot.Po setmění se někteří znavení jedinci odebrali na své pokoje, jiní se účastnili posezení u táboráku, a zpívání za kytarového doprovodu prof. Krejčího nebo Peti.(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist