Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» Putování za Borůvkovou horou «
24.června 2004Ráno se vyrazilo na výlet. Cesta byla velice atraktivní, všude kolem se tyčily vysoké skály a stromy. První zastávka byla na nedaleké zřícenině, cestou se muselo zdolat několik desítek metrů do výšky. Funící výletníci si tu vychutnávali výhled, svačili, fotili...Kvaltující chlapecká skupinka za chvíli zmizela z dohledu a nepodařilo se ji dostihnout ani o dvě hodiny později, když se přecházelo přes kopec s rozsáhlými borůvkovišti (bohužel ukrývajícími pouze nezralé plody).Další větší zastávka byla u sympatické studánky s chladnou vodou, kde si většina doplnila rychle ubývající zásoby tekutin.Po hodině a půl cesty se u cesty objevila cedule oznamující sklípek v Trávové na pravoboku. Profesoři, hnáni nejspíše šestým smyslem, rozhodli, že bude dobré se tam zajít podívat. Jako překvapivý uvítací výbor se objevila ztracená a opět znovunalezená skupinka hochů. Po odpočinku se demokraticky rozhodlo, že by na Borůvkovou horu všichni živi nedošli, a tudíž jsme se vydali po silnici na hodinu a půl dlouhou cestu do Javorníka, kde byl opět povolen rozchod až do večeře.Večer se přihnala bouře s prudkým deštěm tak rychle a nečekaně, že než kdokoliv doběhl z louky (kde ostatně právě téměř všichni setrvávali u fotbalu či luku) na ubytovnu, byl mokrý jako vodník. Král vodníků ovšem dorazil až poté, co bouře ustala, a to v podobě Lukáška, který si ani tento večer neodpustil svou obvyklou denní dávku naběhaných kilometrů.

Jeho líčení strastiplné cesty, která je pracovně nezvaná Zpívání v dešti, bylo opravdu působivé, zvláště část, kdy se krčil v příkopu a kryl si hlavu před kroupami.

Po večeři se celá třída sešla u ohniště, kde se konal mýtink - shrnul se den, vybraly se peníze, padly i nějaké připomínky k pobytu.(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist