Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» Tah na Špičák «
26.června 2004V 9 hodin jsme se vydali směr Špičák. Prošli jsme kousek známé cesty lesem, a některé opět vyděsilo jakoby lidské BEEÉÉÉÉÉÉ, kterým zdravila hlídací ovce ze své zahrady všechny kolemjdoucí.Procházali jsme rozlehlé louky, kde se během cesty něteří jedinci bavili hledáním čtyřlístků (a mnohdy úspěšně), vesnice a lesy.

Před závěrečným úsekem, kdy už byl Špičák na dohled, se odpočívalo na prosluněné louce. Plni sil jsme vyrazili po cestě ovíjející se kolem Špičáku vzhůru a brzy překonali nezanedbatelný výškový rozdíl až k rozcestí Pod Špičákem.Valná většina se rozhodla setrvat na rozcestí a odpočinout si před zpáteční cestou i přesto, že od rozcestí na vrchol Špičáku to bylo jen několik desítek metrů do výšky vysokou trávou a kopřivami. Zaslouženou odměnou bylo dosažení kamene označujícícho vrchol, nádherný výhled do dálky až k polským jezerům, marné hledání signálu a kopřivami požahané nohy. Tak slavnostní okamžik nezůstal bez neméně slavnostního proslovu v režii obou profesorů (kteří naše pokoření Špičáku výstižně přirovnali k dobytí Měsíce) a nespočtu fotografií.Cesta zpět byla dobrodružná ažaž. Postarala se o to hlavně zkratka, o níž nikdo až do poslední chvíle netušil, zda je opravdu zkratkou nebo nezavede-li nás někam do pryč. Naštěstí se ukázalo, že se "horský vůdce" nezmýlil, ačkoliv soudě podle mapy, kterou už pomalu ani neschovával, si byli všichni co se týče důvěry v turistické značení rovni. Vinou špatného značení turistických cest ve vesnicích, jimiž se procházelo, jsme přeci zakufrovali. "Horský vůdce" zvolil náhradní variantu cesty a nasadil tak zběsilé tempo, že se během hodiny celá třída rozdrobila na hodně řídký zástup o délce asi 2 km a pozici vpředu uhájilo pouze několik málo jedinců.(krásný záběr ve stylu obrázkových vtipů "Tak podle této mapy jsme na támhletom kopci.")Přítomnost růžovoučkého hostince Na Návsi byla radostně uvítána a ihned využita.

Pan profesor třídní neodolal a témeř nepřetržitě hledíc do hledáčku fotoaparátu obcházel odpočívající hloučky v okolí hostince s takovou vervou, že na chvíli málem zbrzdil silniční provoz :-)


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist