Úvod   Škola   Výlety   Kultura   Zábava
HERLÍKOVICE

RAČÍ ÚDOLÍ

ADRŠPACH

PROTIVANOV

PRAHA

» Výlety naší třídy «Výlety naší třídy byly vždy jedinečné a jen tak snadno se na ně nezapomíná. Některým jedincům (jako třeba mě) je ale třeba připomenout jisté drobnosti, jež se v té záplavě zážitků naprosto utopily. Proto můžou v této sekci všichni zalistovat a strávit tak příjemné chvilky vzpomínáním na to, jak jsme kdysi byli mladí, šťastní a hlavně pořádně trhlí.

Náš první výjezd byl do Herlíkovic na lyžařský výcvikový kurz. Velice rychle jsme se zaklimatizovali a pronikli do tajů výletů. Největším přínosem se ukázalo to, že jsme se naučili spolu žít a přežít (všechna úskalí a nezdary, či profesorské razie na alkohol vždy, když jim docházel).

O dva měsíce později nás čekal první výlet v režii našeho třídního profesora a jeho kumpána-našeho češtináře. Naše bydlení v Račím údolí bylo vcelku příjemné, jen když jsme nemuseli moknout venku. Zjistili jsme, že tříďas zbožňuje přírodu, brouky, kytky a hlavně krásné dlouhé procházky po okolí, které jsme nečekaně museli absolvovat s ním. Nutno říct, že i tyto procházky měly své kouzlo.

Další rok jsme vyjeli do Adršpachu, kde jsme si vyzkoušeli, kolik toho dovedeme snést. A to jak na poli fyzickém, tak i psychickém (pěší tůra z Broumova). Do Brna jsme přijeli bohatší o nové zážitky, puchýře a zkušenosti (se stravováním povětšinou tekuté potravy).

Ve třeťáku nás čekal cyklistický kurz. Tento kurz už byl v uvolněnější režii, možná kvůli tomu, že všem už bylo v té době 18 let.

A poslední výlet byl do Prahy, který je na té stupni uvolněného programu nejvýše. Vyzkoušeli jsme si, co to znamená vybrat si svůj program sám. A každý mohl trávit svůj čas jak chtěl (kromě pár společných akcí). Přínosem tohoto výletu bylo poznání pražského života (i toho nočního).

Rozhodně jsme se nikdy nenudili, jakýkoliv pokus o nudu jsme rychle zahnali a vesele si užívali. Tak si chytněte alespoň odlesk našich zážitků a zalistujte si.
Peťa S.


Zážitky jsou zapisovány převážně formou dialogu, případně hromadné diskuze, aby se u každého zážitku sešlo co nejvíce různých úhlů pohledu nebo podrobností a aby vyprávění zůstalo autentické, nejsou nijak mluvnicky upravovány.


(C)2006 Veronika Gajová

TOPlist